NETCAD 6 GIS

Netcad'in ana modülü NETCAD 6 GIS pratik ve kolay öğrenilebilen ribbon (şerit) menülere sahip yeni arayüzü, arama motoru, zengin format desteği, Google Maps ve dünya üzerindeki diğer harita sunucularına doğrudan erişim, Netcad Mimar (Model Builder), akıllı Netcad objeleri ve çizimleri, veri tabanı bağımsız, kullanımı kolay GIS özellikleri, uygulama geliştiriciler ve Netcad Portal Link özelliklerine sahiptir.

 

 

 

 

 

 

NETCAD 6 GIS açıldığı zaman sizi karşılayan ekrana şaşıracaksınız. Çoğunluğun bu değişimi gülümseyerek karşılayacağını biliyoruz. Netcad 4.0 ile yaptığımızı şimdi 6.0 ile yeniden yapıyoruz.

Arayüzde en belirgin değişim menü sisteminde yapıldı. NETCAD 6 GIS artık ‘ribbon/şerit menüler’ ile kullanılacak. Şerit menüler, Microsoft ve pek çok yazılımın benimsediği modern, kullanımı çok daha pratik ve kolay öğrenilebilen bir sistem sunuyor. Netcad 6’yı kullanırken şerit menülerin avantajlarını hissedeceksiniz. Daha önce birkaç tık ile ulaştığınız pek çok özellik artık size çok daha yakın. Bir süre sonra şerit menülerin sizi daha iyi anladığını da göreceksiniz. Klasik Netcad orta tuş menüleri artık işleme girdiğiniz anda karşınızda. Sürekli ortalıkta dolaşan pencereler yerine şerit menüler size bunu gerektiği an sunarak büyük kolaylık sağlıyor.

netcad 6 GIS resmi

NETCAD 6 GIS şerit menülerinde daha büyük ve anlaşılır ikonlar ve yeniden düzenlenmiş yapı, dikkatinizi çekecek önemli değişimlerden birisi. Sezgilerinizi kullanın! Netcad 6’da aradığınızı bulacaksınız; tüm komutlar gerektiği yerlerde kendiliğinden karşınıza çıkacak. İlla ki eski diyenler için ise basit bir arama motoru size yol gösterecek.

Şerit menünün hemen altında sağda ve solda sürekli açık olan pencereler size tabakalar, referanslar, sayılaştırma seçenekleri ve diğer pek çok özelliği sunacak. Bu yapılar Netcad 6 ile hem geliştirildi hem de sık kullanılan pencereleri sürekli açık halde tutabilme imkânı getirdi. Bu size daha az iş demek.

netcad6 GIS yazılımı

Yeni katman yöneticimiz ile bir tabakada arama yapmak, tabakayı Google Earth’e göndermek, tabakanın içeriğini NCZ olarak e-posta ile bir arkadaşınıza göndermek gibi işler çok daha kolay. Bunlar Netcad 6’nın veri yönetiminde sergilediği yeteneklerden sadece birkaçı. Kullandıkça, keşfettikçe daha fazla seveceksiniz.

En alt satırda da değişim devam ediyor. Bu satır artık daha bilgilendirici, daha etkin kullanım özelliklerine sahip bir satır. Koordinatları farklı projeksiyonda görebilirsiniz; ölçek değişimi daha kolay, ilerleme çubuğu gibi detaylar da artık burada. Yakalama modları artık şerit menülerde ve sadece ihtiyaç duyduğunuz zaman ortaya çıkacaklar.

NETCAD 6 GIS ile ilgili tüm detaylara broşürümüz ve videolarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

NETCAD 6 GIS

NETCAD 6 GIS Broşür
NETCAD 6 GIS Videolar
NETCAD 6 GIS Destek
NETCAD 6 GIS Eğitim